Wytrzymałość, estetyka i cena – to podstawowe kryteria, jakimi kierują się inwestorzy, wybierając ogrodzenie posesji. Oferta dostępnych na rynku ogrodzeń jest ogromna…i dość powtarzalna. Jeżeli jesteśmy zwolennikami unikalnych, a jednocześnie trwałych rozwiązań, zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór ogrodzenia na zamówienie, wykonanego przez producenta zgodnie z naszą koncepcją.
Spis treści
Ogrodzenie według własnego pomysłu
Ogrodzenie posesji to poważna inwestycja wymagająca zwykle sporych nakładów finansowych. Nic zatem dziwnego, że wybór płotu jest często procesem długotrwałym – zastanawiamy się nad stylistyką i kolorem, rodzajem materiałów i sposobem dopasowania do otoczenia. Skrupulatnie analizujemy koszty, by możliwie w największym stopniu je zminimalizować.
Gotowe ogrodzenia z marketów nie zawsze są w stanie spełnić nasze oczekiwania i wstrzelić się w indywidualne preferencje – zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym. Niemal w każdym sklepie budowlanym mamy do dyspozycji konstrukcje tworzone w zbliżonej stylistyce. Czasem wystarczy spacer po osiedlu domów jednorodzinnych, by zgadnąć, gdzie zaopatrzyli się właściciele. Kupując gotowe ogrodzenie, rzadko mamy też stuprocentową pewność co do jego jakości. Skuszeni niską ceną, wybieramy produkty, które po krótkim czasie wymagają poważnych prac renowacyjnych, co znacznie zwiększa finalne koszty inwestycji. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup ogrodzenia od producenta, który daje możliwość zaprojektowania i wykonania płotu zgodnie z naszą wizją.
Jak powstaje ogrodzenie na zamówienie?
Pracę nad ogrodzeniem na wymiar, zgodnym z pomysłem klienta, rozpoczyna rozmowa na temat jego potrzeb. Ważne jest, by dokładnie zapoznać się z oczekiwaniami inwestora dotyczącymi zarówno funkcjonalności płotu, jak i aspektów wizualnych. Po oględzinach działki oraz w oparciu o zebrane informacje powstaje projekt unikalnego ogrodzenia, który następnie ponownie konsultowany jest z Klientem. W firmie Płotex oferujemy dodatkowo możliwość wykonania wizualizacji w technologii 2D lub 3D, dzięki czemu właściciel posesji doskonale wie, w co inwestuje i jakiego efektu ma się spodziewać.
Szukasz ogrodzenia? Sprawdź również: 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kupując ogrodzenie domu
Jeżeli Klient dysponuje własnym, gotowym projektem, następuje jego analiza, rozważenie zalet i wad opracowanych pomysłów. W tym miejscu niezwykle ważne jest doświadczenie producenta. Bazując na zdobywanej latami wiedzy i setkach realizacji, może rzeczowo odnieść się do proponowanych rozwiązań, ocenić, które z nich są możliwe do wdrożenia w danych warunkach, a z których lepiej zrezygnować.
Po ustaleniu ostatecznego planu, następuje profesjonalny montaż ogrodzenia.
Poszukujesz odpowiedniego ogrodzenia swojej posesji? Sprawdź ofertę naszej firmy – zapewniamy ogrodzenia gotowe oraz na zamówienie.
Z czego powstają ogrodzenia na zamówienie klienta?
Lista materiałów, z których produkuje się ogrodzenia, jest stosunkowo krótka. Najczęściej wykorzystuje się stal, kamień, drewno, beton i cegłę. Sekret tkwi jednak nie w liczbie tworzyw, a w umiejętnym ich łączeniu. To właśnie oryginalne zestawienie poszczególnych komponentów decyduje o unikalności ogrodzenia.
Klient może samodzielnie zdecydować, czy woli, przykładowo, zestawienie: kamienne słupki i metalowe przęsła czy też słupki pokryte klinkierem i wypełnienie z drewnianych paneli. Nowoczesne ogrodzenia, idealne dla osłony modernistycznych zabudowań, można tworzyć w wielu kombinacjach, wykorzystując modne w ostatnim czasie aluminium czy szkło. Wszystko zależy od naszej pomysłowości oraz – możliwości, jakie daje konkretna działka, nad czym czuwa profesjonalista.
Własny pomysł na ogrodzenie pod okiem fachowca
Jak widać, producent ogrodzeń ma – pod wieloma względami – znaczną przewagę nad zwykłym dystrybutorem. Budowa ogrodzenia na zamówienie ma wiele zalet, które nie kończą się jednie na oryginalności.
Niezwykle cenna jest możliwość skonsultowania własnego pomysłu na ogrodzenie, odróżniającego się od często oklepanych rozwiązań podejrzanych u sąsiadów, ze specjalistą. Po pierwsze da dam to pewność, że wybraną opcję można zastosować w warunkach, jakie mamy do dyspozycji na działce, co przełoży się na trwałość płotu.
Po drugie własny projekt ogrodzenia oceniony przez fachowe oko to gwarancja właściwego dopasowania estetycznego. Zdarza się, że klient zgłasza się z dość ekstrawaganckim planem, który po pewnym czasie zwyczajnie mu się nudzi lub przestaje się podobać. Osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży ogrodzeniowej doskonale zna takie scenariusze i może zaproponować kompromis, który zapewni satysfakcję na lata.
Ogromne znaczenia ma także cena. Ogrodzenie od producenta jest zazwyczaj tańsze niż to, które możemy nabyć w zwykłym sklepie. Na niższe koszty wpływa m.in. brak marży od dystrybutorów. Przeczytaj również: Ile kosztuje metr ogrodzenia nowoczesnego? Wszystko, co warto wiedzieć o cenie ogrodzenia
Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem wariacji na temat ogrodzeń palisadowych, kutych czy łupanych, wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które sprawi, że Twoja działka nabierze niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie będzie solidnie zabezpieczona.